Házirend

A házirendről

1. Bevezető

A Pápai Szakképzési Centrum Reguly Antal Szakképző Iskola és Kollégium egységes Házirendje állapítja meg a tagintézményben a tanulói jogok és kötelességek gyakorlásával, az iskola munkarendjével kapcsolatos rendelkezéseket.

2. A Házirend célja

Iskolánk Házirendje helyi jogforrás, amelynek célja olyan szabályok kialakítása, érvényesítése, amelyek az intézmény törvényes működését, a zökkenőmentes nevelő-oktató munka végzését és a kiegyensúlyozott közösségi életet biztosítják.

3. A Házirend hatálya

• A Házirend vonatkozik az iskola tanulóira, a tanulók szüleire, az iskola dolgozóira. A Házirendhez az iskola vendégeinek is alkalmazkodniuk kell.
  • A Házirend előírásai, szabályai az iskola területére, illetve az ahhoz kapcsolódó területekre (tanműhely, tornacsarnok, gyakorlati képzési helyek), valamint az iskola által szervezett tanítási időn kívüli programokra és a tanulók iskolai tevékenységére vonatkoznak.
  • Az érvényes jogszabályokban lefektetett előírásokat a Házirend csak a szükséges mértékben sorolja fel és értelmezi.
  • Minden tanulónak - mint az iskolaközösség tagjának - jogai és kötelességei vannak, amelyeket az alább felsorolt törvények és rendeletek tartalmaznak:
  • évi LXXX. törvény a szakképzésről,
  • évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről.
  • A tanulók jogaikat az első tanév első tanítási napjától a tanulmányok végén tett záróvizsga napjáig gyakorolhatják.
  • A Házirend megsértése esetén számonkérésnek, szankcióknak, fegyelmi eljárás lefolytatásának van helye.
  • A Házirend a hatálybalépés napjától visszavonásig érvényes.

4. A Házirend elfogadásának szabályai

• A Házirend tervezetét az oktatók, diákok és a szülők javaslatainak figyelembe vételével az igazgató készíti el.
  • A Házirend tervezetét megvitatja:
    • az oktatói testület,
    • az iskolai tanulóközösségek,
    • a Szülői Szervezet.
  • A szakképző intézmény vezetője a tantestület, a Diákönkormányzat javaslatainak figyelembe vételével elkészíti a Házirend végleges tervezetét. Ezt a tervezetet a Diákönkormányzat vezetősége véleményezi, majd a Házirendet az iskola oktatói testülete fogadja el.

5. Az intézmény adatai

• neve: Pápai Szakképzési Centrum Reguly Antal Szakképző Iskola és Kollégium
  • székhelye: 8420 Zirc, Alkotmány u. 16.
  • költségvetési szerv: Pápai Szakképzési Centrum
  • székhelye: 8500 Pápa, Erkel Ferenc utca 39.

Házirend 2023/2024. tanév

Kérjük töltse le és olvassa el figyelmesen az iskolai oktatásra vonatkozó Házirendet!

Letöltés