Kollégiumi Házirend

1. Bevezető

A kollégium a maga közösségi- és sajátos eszközeivel támogatja, folytatja és kiegészíti az iskola oktatási és nevelési célkitűzéseit.

A kollégium pótolja és folytatja a család nevelő-gondozó munkáját, s el akarja érni, hogy a tanulók a kollégiumi nagycsaládon belül a tanulmányi- és önképzési feladatok teljesítésével, a közösségi szokások kialakításával közösségi emberekké nevelődjenek, illetve nevelődve készülhessenek eljövendő életpályájukra.

E célok elérésében a kollégium – a diákönkormányzat segítségével és közreműködésével - a Házirend keretében az alábbi követelmények lelkiismeretes és pontos teljesítését várja el valamennyi tanulótól.

2. A házirend hatálya

• Jelen házirend a fenntartói jóváhagyást követően lép hatályba, a megelőző házirendi szabályozás egyidejűleg hatályát veszti.
  • A házirend a következő módosításáig érvényes.
  • Időbeni hatálya a tanév szorgalmi időszakára korlátozódik.
  • Hatálya kiterjed a kollégium egész területére, illetve azon kívül a kollégiumi rendezvényekre.
  • Személyi hatálya kiterjed minden kollégiumot használókra (tanulókra, pedagógusokra, alkalmazottakra, vendégekre).
  • A Házirend előírásai, szabályai a kollégium területére, illetve az ahhoz kapcsolódó területekre, valamint a kollégium által szervezett programokra, a tanulók kollégiumi tevékenységére, valamint az intézmény területén kívüli, iskolai és egyéb rendezvényekre is vonatkoznak.

3. A házirend elfogadásának szabálya

A Pápai Szakképzési Centrum Reguly Antal Szakképző Iskola és Kollégium kollégiumának házirendje az alábbi szabályzatok figyelembe vételével készült:

• intézmény Szervezeti és Működési Szabályzata,
  • intézmény Pedagógiai Programja
  • intézmény Önértékelési Szabályzata
  • intézkedési terv

A kollégium vezetője a nevelők, a diákönkormányzat javaslatainak figyelembe vételével elkészíti a Házirend végleges tervezetét. Ezt a tervezetet a diákönkormányzat vezetősége véleményezi, majd egyetértésük esetén a Házirendet a kollégium nevelőtestülete fogadja el.

A Házirend aláírása hitelesíti mind az elfogadás, mind az egyetértési jog gyakorlását.

A jelen házirendi szabályozás időpontjában a kollégiumban szülői szervezet nem működik, így a jogszabályok erre vonatkozó előírásai nem tudnak érvényesülni.

4. A házirend nyilvánossága:

• Minden kollégista elolvassa, és aláírásával igazolja, hogy a benne foglaltakat megértette, és tudomásul vette.
  • Minden tanári szobában rendelkezésre áll.

Kollégiumi Házirend 2023/2024. tanév

Kérjük töltse le és olvassa el figyelmesen a kollégiumi életre vonatkozó Házirendet!

Letöltés