SZC logo

Pápai Szakképzési Centrum

OM kód: 203047 | 8420 Zirc, Alkotmány utca 16.

Intézmény logo

Reguly Antal Szakképző Iskola és Kollégium

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

Bemutatkozás

Kedves Látogató!

Iskolánk a Bakony szívében, gyönyörű környezetben, egy csendes kisvárosban, Zircen található. Többcélú, összetett nevelési-oktatási intézmény, amely tanulóit versenyképes kínálattal várja, hogy képességeiknek, érdeklődésüknek, személyiségüknek megfelelően tanulhassanak.

Alapfeladatunk a szakképző iskolai és a technikumi nevelés-oktatás, valamint a kollégiumi ellátás. A rugalmas tanulási utak keretében igény szerint szakmai és érettségire felkészítő felnőttképzéseket, továbbá dobbantó programot, műhelyiskolát, valamint orientációs évet is indítunk.

Személyi és tárgyi feltételek

A nevelés-oktatáshoz nemcsak a személyi, hanem a tárgyi, infrastrukturális feltételek is adottak. 23 tanteremben tanulnak diákjaink. A tantermekben internet-csatlakozási lehetőség van, nyolc tanteremben található digitális tábla, de mindenütt lehetőség van kivetítő, projektor használatára. Az iskola tetőterében 24 000 kötetes könyvtár, valamint tornacsarnok, szabadtéri pályák állnak tanulóink rendelkezésre.

Intézményünk fontos telephelye a tanműhely. Jól felszerelt, a mai kor szellemének és az ipar elvárásainak megfelelő gépeken sajátíthatják el diákjaink tudásukat. A külső gyakorlat megkezdése előtt modern szerszámgépekkel, az építőipari szakmákhoz szükséges modern eszközökkel felszerelt csarnokokban dolgozhatnak. Mezőgazdasági gépparkunkon gyakorolhatnak gépszerelő tanulóink, akik a szerelési ismereteken kívül „T” kategóriás vezetői engedélyt is szerzenek a szakmai oktatás keretében.

Műhelyeink egyenként 110 négyzetméteresek, így minden szakmának adott a feltétel, hogy az időjárás viszontagságaitól függetlenül a műhelygyakorlat kényelmesen kivitelezhető.

Jó kapcsolatokat ápolunk a környékbeli vállalkozásokkal, országos szinten szakmai szervezetekkel, gyártókkal, akik egy-egy bemutató szakmai nappal teszik színesebbé a gyakorlati képzésünket.

Vendéglátós tanulóink számára két tankonyha és tanétterem áll rendelkezésre, melyek felszereltségét igyekszünk folyamatosan igazítani a mai kor levárásainak megfelelően.

Elismerések, díjak, pályázatok

Iskolánk pedagógiai tevékenységét, eredményeit több elismeréssel jutalmazták. A „COMENIUS I.” programban végzett tevékenységünkért „Közoktatás Minőségért Díj 2002.” elismerést kaptuk. 2005-ben pedig Regionális Minőségi Díjat és elismerő oklevelet a „Közoktatás Minőségéért”. Sikeresen vettünk részt a Szakiskolai Fejlesztési Programban. 2016-ban és 2020-ban az „ÖKOISKOLA” címmel gazdagodott intézményünk. 2018-ban diákjaink fogyasztóvédelmi ismereteinek növelése érdekében végzett tevékenységünk elismeréseként a Fogyasztói Tudatosságra Nevelő Iskola címet adományozta a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Fogyasztóvédelemért Felelős Helyettes Államtitkársága intézményünknek. Emellett több alkalommal sikeresen pályáztunk az ERASMUS+ és a Határtalanul! programokra, melyek keretében hasznos, a szakmákhoz köthető utazásokat valósítottunk meg Ausztriába, Olaszországba, Kárpátaljára, a Vajdaságba és Erdélybe.

Agrárműszaki Emlékek Gyűjteménye

A mezőgazdasági gépszerelő képzéshez kapcsolódva kezdett el működni 1975-től a szakmatörténeti szakkör, amely keretében a tanulók lelkes szakoktatójuk vezetésével, s az iskolavezetés támogatásával mezőgazdasági gépeket gyűjtöttek össze az ország egész területéről. A gépeket felújították, többségét működőképessé tették, s ezekből 1977-ben gépmúzeumot nyitott meg iskolánk. A jelentős gépgyűjteményt a mezőgazdasági miniszter rendelete alapján a Magyar Mezőgazdasági Múzeum Főigazgatója 1978-ban védetté nyilvánította. Akkor 78 darabból állt a gyűjtemény, de azóta is folyamatosan bővült. 1987-ben társadalmi összefogással a Szakmunkásképző Intézet vezetői, tanulói és dolgozói a védett gépeknek a tanműhely mellett egy kiállító-épületet építettek, raktárral együtt. Az épületben megnyílt az „Agrárműszaki Emlékek Gyűjteménye” című állandó kiállítás. A kiállításon láthatók a XIX. és XX. század munkagépei, erőgépei, egyéb munkaeszközök, régi könyvek, bizonyítványok és oklevelek. Ma már Zirc egyik nevezetessége, a város idegenforgalmi vonzerő leltárának része az iskolánk tulajdonában levő gépgyűjtemény, amely néhány Magyarországon egyedülálló géppel is rendelkezik.

Képzési profil, jelenlegi képzések

A szakképzésről szóló 2019. év LXXX. törvény hatályba lépésével megkezdődött az OKJ-s képzések kivezetése és az új szakmajegyzék szerinti oktatás, illetve a Szakképzési Hídprogramot felváltotta A a Dobbantó program / Műhelyiskola párosítású kompetenciafejlesztésre / részszakmára irányuló oktatás. Ezzel egyidejűleg kezdtük meg felnőttképzési tevékenységünket, melynek eredményeként a felnőttképzési jogviszonyú tanulók aránya az összes tanulólétszámhoz viszonyítva tanévenként mintegy 15-20%.

                                                                                                

Jelenlegi képzéseink (zárójelben az ágazat megnevezésével): Gépi és CNC forgácsoló (Gépészet); Mezőgazdasági gépész (Mezőgazdaság és erdészet); Burkoló (Építőipar); Festő, mázoló, tapétázó (Építőipar); Kereskedelmi értékesítő (Kereskedelem); Cukrász (Turizmus-vendéglátás); Szakács (Turizmus-vendéglátás); Logisztikai technikus (Közlekedés és szállítmányozás); Kisgyermekgondozó, -nevelő (Szociális).

„Olyan lesz a jövő, mint amilyen a ma iskolája.”

Szent-Györgyi Albert

BemutatkozásBemutatkozás

Partnereink

SZC logo

Pápai Szakképzési Centrum


Reguly Antal Szakképző Iskola és Kollégium

8420 Zirc, Alkotmány utca 16.

Telefon: +36 (88) 595-010

E-mail: iskola@rszi-zirc.hu

OM azonosító: 203047


2024Reguly Antal Szakképző Iskola és Kollégium